nr.1 Juni 2023

   

                                                                                   Dit is Janno niet maar Dennis Biemans die de honneurs waarnam.

                                                             Beste in Show NR, winnaar Janno Groeneveld (NL)

Op zondag 4 juni werd de 21e Open Internationale Baby-Jongvogelshow 2023 gehouden in Hapert. I.v.m. ziekte van onze voorzitter Henk Fidder werd het voorwoord in de catalogus gemaakt door Roger Vandeweyer. Hij deed ook de inschrijving en de administratie, daarbij het fotograferen van de vogels voor het blad Budgie, dit met ondersteuning van Mike Sattler. Mike is 1 van de 3 toekomstige aspirant keurmeester, dit samen met Jan Durink (showmanager) en Tako van den Hul. Indien de kleurentest en het intake gesprek positief is verlopen kunnen de heren  starten met het opleidingsprogramma. Kees Ravelli kon deze dag ervaring opdoen als toekomstig showmanager. Hij kon zien, ook al loopt niet alles altijd op rolletjes, dat het uiteindelijk wel goed komt en er 8 mooie vogels in de carrousel stonden. Een ieder bedankt voor zijn inzet en komst naar deze mooie locatie. Er is binnen onze vereniging veel te leren als je betrokken bent en actief deelneemt. Janno gefeliciteerd met dit succes en dat je toch hebt ingezonden, ook al kon je niet aanwezig zijn i.v.m. met de verjaardag.

                         Beste champion tegengesteld geslacht NR, winnaar het partnership Dijkgraaf- Kandiah  (NL) 

De naam zegt het al, als er een beste vogel is aangewezen dan moet er ook een tegengesteld geslacht gekozen worden, dat is in dit geval dus de man IN de RUI van bovenstaande partnership. Een vogel in een leeftijdsfase waarop ze niet het beste van zichzelf laten zien. Als je dan als vogel toch indruk weet te maken dan mag je er wel vanuit gaan dat er veel kwaliteit in de kooi zit. Daar waren de meeste inzenders ook wel van overtuigd. Bij (inter)nationale deelname is het wel goed dat de inzenders zich op de hoogte stellen van het keursysteem. Bij deze keuring waarbij de inzenders aanwezig zijn konden de keurmeesters waar nodig een toelichting gaven. In Duitsland staat bijvoorbeeld bij een jongvogelshow (na de rui) de conditie meer op de voorgrond, dat is bij vogel IN de RUI minder aan de orde. Gijs en Singam gefeliciteerd met dit mooie resultaat, loon naar werken zullen we maar zeggen en verdiend.

   

                                                             Singam kan slecht stilzitten en staan daarom is de foto ook bewogen.

                                                       Beste champion Voor de Rui, winnaar Walter Ruttijn (B)

Ondanks de problemen bij de start van het kweekseizoen was hij toch met enkele vogels aanwezig zowel bij de BGC als de clubshow van de NGC in Hapert. Bij de BGC viel hij net buiten de prijzen maar hier was het raak met zijn specialiteit de ino’s, maar ook bij de recessief bonten vogels moet terdege rekening met hem gehouden worden. Dat er kwaliteit op zijn hok zit is wel duidelijk en dit is niet de enige lutino die wij nog tegen zullen komen van deze sympathieke kweker. Gefeliciteerd Walter, de vogel was minder fotogeniek dan het baasje.

   

                                                                                 

                    Beste champion tegengesteld geslacht VR, winnaar het partnership Broekhoff-Schrijver (NL).

Deze lacewing pop deed het voor Gerard en Annemiek, een kleurslag waar ze nog niet zo lang mee bezig zijn. Maar als er voldoende kwaliteit op het hok zit dan vallen ze er wel uit en deze viel daarbij de keurmeesters ook op. Een prima resultaat en een verdiende zege, gefeliciteerd. 

   

                                                                                

                                    Beste kweker NR, winnaar was de combinatie van der Heide -van Heijum (NL).

Een vogel van een goed formaat en met een mooie ronde kop en conditie. De eigenaars gingen liever niet op de foto, dus dat respecteren wij natuurlijk. Gefeliciteerd met dit succes.

                                

                                       Beste kweker tegengesteld geslacht NR, winnaar Henk van Schaften (NL).

Gefeliciteerd Henk en Judith met deze pop NR in de opaline cinnamon klasse (kooi 165). Mooi dat jullie weer terug zijn en al weer kwaliteit weten te brengen. Ik heb geen foto van de vogel, maar misschien komt ze a.s. zondag naar de show van Noord Holland, dan krijg ik een herkansing. Daarom Henk maar in de spotlights. Er valt gelukkig een handicap weg voor jullie omdat er niet geconditioneerd hoeft te worden op de baby-jongvogel.  

                               

                                  Foto’s toegezonden door Henk van Schaften, waarvoor dank.

                                                  Beste kweker Voor de Rui, winnaar Henk van Dort (NL).

In Budgie zullen wel betere foto’s te zien zijn van vogels die apart gefotografeerd zijn door Roger Vandeweyer.

                                         

                       Beste kweker tegengesteld geslacht Voor de Rui, winnaar Freddy Meert (B).

Mooie rondingen op deze baby, de vogel liet zich wel fotograferen en zat rustig op de stok. Fijn dat de kwaliteit er weer is na de beëindiging van  het partnership. Gefeliciteerd met dit resultaat. 

   

                                                      DIVERSE ANDERE VOGELS

   

                                                                            

Deze vogel moest doorgeschoven worden van VR naar In en Na de rui en daar wist hij de vogels van een latere leeftijd te verslaan. Een knap resultaat van Appie van Gelder. Altijd een vaste kracht bij het aandragen van de vogels. Onderstaande vogel van Freddy Meert werd ook doorgeschoven en die mocht er ook zijn.

                                        

   

                                                            

Enkele beloftevolle bonten baby’s, de staarten waren al wel wat aan de lange kant. Een bonte geelmasker moest jammer genoeg VK gezet worden, deze had bij de bonten ingeschreven moeten worden en niet bij de geelmaskers. In de BGC is er geen aparte klasse voor de geelmaskers. Op de clubshow van de NGC-DBS in Hapert is er een speciale prijs voor de beste geelmasker, een bonte geelmasker doet daar niet voor mee.

    

Er zaten diverse goede lutino’s waaronder kooi 182 van het partnership Heylen-Effertz-Nettekoven (laatste 2 foto’s).  Ook enkele goede violetten (onderstaand) van dit partnership, waarbij de beste niet op de foto.  

   

   

Dijkgraaf-Kandiah lieten enkele goede grijsgroenen zien, waarvan kooi 22 als eerste geplaatst. Onderstaand een vogel van Wim Hattink, eerste geplaatst in een hele sterke klasse. Ed Wayop liet in de kleurslag ook een opvallende pop zien. 

                        

                                      

                                      

12 reacties

  1. Jan Bouwmeester zegt: Beantwoorden

    Heerlijk verslag om te lezen en foto’s te bekijken. Veel vogels staan er behoorlijk goed op. Mooie verdeling van de prijzen trouwens. Prijswinnaars natuurlijk gefeliciteerd!

    1. Dank je Jan. Was nog niet zo eenvoudig het maken van de foto’s, zitten strepen op van de schaduw van de spijlen. Altijd leuk om je reacties te lezen en waar je op let.

  2. Patrick Van Zwol zegt: Beantwoorden

    Top alweer, jouw verslag Peter !

    1. Dank je Patrick, fijn dat het verslag beviel.

  3. Wolfgang Lörscher zegt: Beantwoorden

    Lieber Peter,

    Vielen Dank für deine ausführlichen Bericht und die vielen Fotos der Ausstellung.
    Glückwunsch an ALLE GEWINNER ????????????

    LIEBE GRÜßE aus Schweich
    Wolfgang

    1. Gerne gemacht Wolfgang.

  4. Ruud Loenen zegt: Beantwoorden

    Mooi verslag peter en mooie foto’s. Ik was benieuwd of je de foto van mijn vogels op de toog zou gebruiken. Ja dus.

    Bedankt!

    1. Dank je Ruud, ik weet niet welke vogel je precies bedoeld, maar het viel blijkbaar in goede aarde.

  5. henkvandort@hotmail.com zegt: Beantwoorden

    goedemorgen Peter een mooi verslag maar zag liever mijn naam bij mijn vogel kooi 107 staan .
    een foutje kan gebeuren hoop datje het verandert voor de rest mooie foto s.

  6. henkvandort@hotmail.com zegt: Beantwoorden

    sorry peter en alle lezers had onder de foto gelezen ipv boven de foto.mijn fout.

    gr henk.

  7. Dijkgraaf/Kandiah zegt: Beantwoorden

    Hallo Peter
    Natuurlijk zijn wij blij om zo bij jouw op de site te staan met een prachtig verslag en mooie foto,s
    Bedank voor alle moeite en tijd die je aan deze mooie en informatieve site besteed wij genieten er iedere keer weer van
    Wij hopen dat wij via de grote show in Hapert ons ook weer zal lukken op jouw site met mooie vogels te komen.
    groeten van Singam en Gijs.

    1. Succes in Hapert bij de clubshow. Mooi dat de website lees- en kijkplezier geeft.

Geef een reactie